Ndërron jetë imami njohur nga Shkup - Tv Koha
Kronika e Zeze Lajmi i Ditës Maqedoni

Ndërron jetë imami njohur nga Shkup

Dje ka ndërruar jetë ish imami i fshatit dhe lagjes Hasanbeg Hfz. Abdulla Xheladini.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit.

Hfz. Abdullahu ishte disa dekada imam në xhaminë e fshatit. Varrimi është bërë pas namazit të ikindisë.

Hfz. Abdullahu ishte ligjerues i vecant, mijëra nxënës që e mesuan leximin e Kuranit mes programit qe kishte, ishte një burrë shumë i vendosur, një burrë shumë patriot, edhe pse kishte pengesa dhe malltretime nga regjimi i asaj kohe ai nuk u ndal së punuari në drejtimin fetar dhe kombëtar, ishte nje shembull… Për Hasanbegun është një humbje e madhe, do ta kujtojmë me shumë mall thotë nje i moshuar nga Hasanbegu.

Related posts

Komuna e Dibrës iu bën thirrje qytetarëve që rreptësisht t’i respektojnë rekomandimet dhe rregullat e sjelljes

Televizioni Koha

Detektori: Mbi 40 për qind e qytetarëve presin të infektohen, pjesa më e madhe të kënaqur nga masat e mjekëve

Televizioni Koha

Një grua e shëruar nga koronavirusi dhuron plazmë gjaku për imunitet te të sëmurët tjerë

Televizioni Koha

Leave a Comment