Lajmi i Ditës Maqedoni

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 126 raste të reja të covid-19 në Tetovë 19

Në 24 orët e fundit janë bërë 1140 testime, dhe janë regjistruar 126 raste të reja të covid-19 në:
– Shkup 66
– Kumanovë 6
– Shtyp 15
– Prilep 3
– Tetovë 19
– Strugë 2
– Veles 2
– Bitola 1
– Kavadarci 4
– Gostivar 2
– Probistip 2
– Sveti Nikole 1
– Resen 3

4 persona janë të vdekur, një pacient nga Shkupi, Prilepi, Tetova dhe Gostivari.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 48 pacientë të shëruar

– Shkup 43
– Shtyp 1
– Bitola 1
– Resen 3

Deri më tani janë bërë gjithsej 60.773 testime covid në vend-19. Sot nuk ka testime brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 6334, numri i pacientëve të shëruar është 2475, të vdekur dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3557.

Related posts

Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut kanë qenë të njohur në Ballkan, sot jemi në fund të pusit

Televizioni Koha

Linjë telefonike falas për paraqitje të shkeljes të së drejtës së votimit

Televizioni Koha

Kush do të jenë bartësit e listave për deputetë të koalicionit ASH- Alternativa?!

Televizioni Koha

Leave a Comment