Në Hamburg të Gjermanisë arrestohet një shtetas i Maqedonisë së Veriut - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Në Hamburg të Gjermanisë arrestohet një shtetas i Maqedonisë së Veriut

Zyrtarët policor në Hamburg të Gjermanisë, gjatë ditës së djeshme kanë arrestuar një shtetas të Maqedonisë së Veriut.

Siç thonë nga MPB, bëhet fjalë për K.D i cili është i dënuar me gjithsej 17 vjet burg.

“Ai është i dënuar për disa vepra penale, në mesin e të cilave vjedhje, vjedhje të rënda, mashtrime dhe falsifikim të dokumenteve dhe do të deportohet për të vuajtur dënimin me burg”, thonë nga MPB.

Në fund shtojnë se aksioni është si rezultat i bashkëpunimit të suksesshëm me policinë gjermane./Telegrafi/

Related posts

Prokuroria do të hetojë vdekjen e gruas nga Struga që humbi jetën nga coronavirusi e që nuk u pranua nga spitali

Televizioni Koha

Spasovski i fton në takim përfaqësuesit e operatorëve mediatik, do të diskutojnë për ligjin e miratuar

Televizioni Koha

Shkollat kanë kushte, MASH-i nuk u jep leje

Televizioni Koha

Leave a Comment