Në Maqedoni ka 48 raste të reja me coronavirus, arrin numri në 711 të diagnostikuar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Në Maqedoni ka 48 raste të reja me coronavirus, arrin numri në 711 të diagnostikuar

Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjatë 24 orëve nga 496 testime për coronavirus, janë regjistruar 48 raste.

Sipas qyteteve, raste e reja janë 11 në Shkup, 25 në Kumanovë, Prilep 4, Tetova 1, Struga 3, Ohri 1 dhe Gostivari me dy raste, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas vendbanimit tani Shkupi ka 284 raste, Kumanova, 168, Dibra 49, Shtipi 21, Prilepi 50, 31 Tetova, 33 Struga, Velesi 18, Manastiri 8, Ohri 4, Kavadari 3, Gostivari 6, Gjevgjelia 4, Strumica 2, Kriva Pallanka 3, Radovishi 4, Krusheva 3, Koçani 19 dhe Probishtipi 1./Telegrafi/

Related posts

Murseli:“Do e ridizajnoj sheshin e qytetit sipas kritereve bashkëkohore estetike, urbanistike dhe arkitektonike”

Televizioni Koha

Spasovski në MPB, Shekerinska në Eurointegrime, Nikollovski në Mbrojtje, Filipçe vazhdon me Shëndetësinë

Televizioni Koha

Ali Ahmeti kthehet në Tetovë pas takimit madhështor në Shkup pritet nga rinia tetovare me fishekzjare

Televizioni Koha

Leave a Comment