Lajmi i Ditës Maqedoni

Në Maqedoni regjistrohen 24 raste të reja me koronavirus, gjithsejt 201

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus.

Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip 1, dhe Tetovë 1.

Me këtë numri i të prekurve shkon në 201. Në mesin e të infektuarëve janë mjekë, policë dhe ushtarë. Maqedonia është ndër vendet evropiane që ka rritje mesatare të të prekurve nga virusi.

Related posts

Tetovë: Hapen disa punkte për anketë epidemiologjike

Televizioni Koha

Ende pa filluar zyrtarisht fushata, partitë në garë me premtime në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Koha

Filipçe: Vetëm dy metra distancë janë të nevojshme për ta mbrojtur veten dhe ata përreth jush

Televizioni Koha

Leave a Comment