Botë Lajmi i Ditës

Në SHBA mbi dy milion njerëz të infektuar me Kovid-19

Në SHBA janë regjistruar më shumë se dy milion njerëz të infektuar me koronavirusin e ri , ndërsa në 21 shtete amerikane rritje e numrit të rasteve të reja, publikoi “Njujork tajms”.

Gazeta thekson se përkundër përmirësimit të situatës në vendet që ishin më të prekura, të tilla si Nju Jorku, janë shfaqur edhe vatra të reja.

Në Arizona për një ditë janë regjistruar 1.556 të infektuar të rinj. Rritja më e lartë e të infektuarve me Kovid-19 është regjistruar në Misisipi, Karolinën Jugore, Arkanzas, Florida dhe shtete të tjera. ls/fab

Related posts

MSH: Qytetarët t’i respektojnë në tërësi masat dhe rekomandimet për mbrojtje nga koronavirusi

Televizioni Koha

Arben Taravari:I nderuar qoftë kujtimi i të larguarve në tragjedinë e Llaskarcës!

Televizioni Koha

Delegacioni i BE-së: Maqedonia merr ndihmë prej 66 milion eurove për ballafaqim me krizën e coronavirusit

Televizioni Koha

Leave a Comment