Në spitalin në Kumanovë janë infektuar 11 punonjës shëndetësorë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Në spitalin në Kumanovë janë infektuar 11 punonjës shëndetësorë

Në spitalin e Kumanovës ka 11 punonjës shëndetësorë pozitivë me koronavirus.

Drejtoresha e spitalit, Snezhana Zaharieva për MIA-n deklaroi se nga gjithsej të infektuarit, dy janë mjekë, tre janë teknikë rëntgeni, tre janë infermiere të Sektorit për kirurgji, dy janë infermiere të Repartit infektiv dhe një infermiere nga Sektori për neonatologji.

“Ministria është informuar për këtë situatë dhe është kërkuar ndihmë për organizimin e punës së spitalit”, ka thënë Zaharieva. am/fb/

Related posts

Kasami, shpalos ofertën zgjedhore për Tetovën/Ofrojmë një model të ri zhvillimi (FOTO)

Televizioni Koha

Arifi: Ndërtime pa leje ka në të gjithë vendin

Televizioni Koha

Ministri Arjanit Hoxha jep lajmin, Qeveria dritë jeshile për investimi 22 milionë euro për digën e Sllupçanit

Televizioni Koha

Leave a Comment