Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Në Zvicër, 242 të vdekur dhe mbi 13 mijë të infektuar me Covid-19 - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Në Zvicër, 242 të vdekur dhe mbi 13 mijë të infektuar me Covid-19

Numri i vdekjeve nga coronavirusi në Zvicër u rrit nga dita e premte që kishte 197 të vdekur, në 242 të shtunën, njoftoi ministria e shëndetësisë dhe numri i të infektuarve nga 12,161 u rrit në 13,377.

Ky shtet tashmë ka vendosur njësi mjekësore ushtarake nëpër spitale për të ndihmuar rajone që janë prekur më shumë me Covid-19, siç është Ticino përgjatë kufirit me Italinë.

Related posts

Zaharieva njoftoi se Bullgaria së shpejti do t’i dhurojë Maqedonisë së Veriut vaksina anti-kovid

Televizioni Koha

MSH Maqedoni: Edhe nëpërmjet BE-së do të sigurohet ilaçi “Remdesivir”

Televizioni Koha

Finance Think: Tre e katërta e të punësuarve dhe kompanive të prekura nga kriza me KOVID-19

Televizioni Koha

Leave a Comment