05/10/2023
15.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Nebiu: Policia e Prokuroria s’reagojnë – a mos i mbështesin përhapësit e urrejtjes ndaj shqiptarëve?

Analisti i njohur shqiptar, Besim Nebiu, ka reaguar në lidhje me brohoritjet antishqiptare që kanë ndodhur mbrëmë në Shkup, pas fitores së RMV-së në fudboll ndaj Italisë, raporton Almakos.

“Fitorja e Kombetares se Maqedonise se Veriut ndaj Italisë, ishte “shkak i volitshëm” që të brohoritet dhe thirret, për ‘vdekjen e shqiptarëve” në sheshin qendror të Shkupit. Për shkak se nuk ka asnjë padi penale dhe askush nuk është ndaluar nga policia për shkak të thirrjes për dhunë dhe përhapjes së urrejtjes – a do të thotë kjo se Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) dhe Prokuroria, duke mos reaguar i mbështesin veprat e këtilla?“, – shkruan Besim Nebiu.

Të fundit