Nga 94 milionët e planifikuara mbështetje për kompanitë ajrore, deri më tani janë paguar 21 milionë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Nga 94 milionët e planifikuara mbështetje për kompanitë ajrore, deri më tani janë paguar 21 milionë

Nga 94 milionë denarët e planifikuar për ndihmë financiare për kompanitë ajrore, deri më tani janë paguar 21 milionë ose 22 për qind, njoftoi sot ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski.

Në një konferencë për shtyp në Qeveri, Sugareski tha se marrëveshja me “Uzerin” aktualisht është pezulluar për shkak të situatës dhe anulimit të të gjitha fluturimeve nga aeroportet vendase. mb/

Related posts

Në SHBA mbi dy milion njerëz të infektuar me Kovid-19

Televizioni Koha

Nikollovski: Kushtetuta është e qartë, Kuvendi është shpërndarë dhe nuk mund përsëri të konvokohet

Televizioni Koha

Filipçe: Qytetarët t’i anulojnë udhëtimet në Itali nëse nuk kanë nevojë urgjente

Televizioni Koha

Leave a Comment