Nga Aeroporti i Shkupit janë kthyer 26 të huaj, që udhëtonin nga vendet e rrezikuara – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Nga Aeroporti i Shkupit janë kthyer 26 të huaj, që udhëtonin nga vendet e rrezikuara

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë ditës së djeshme në Aeroportin e Shkupit janë kthyer 26 shtetas të huaj që vinin nga vendet e rrezikuara nga gripi aktual, përcjell INA.

Ata ishin pjesë e udhëtimeve nga dy kompani të fluturimeve, por që nuk janë lejuar që të hyjnë në vend. Ky vendim është marrë në përputhje me masat qeveritare për preventivë ndaj situatës së krijuar.(INA)

Related posts

Zaev:Qytetarët kanë nevojë për qasje serioze kryeministër që do të përqendrohet në punë, dhe jo përmbush kalkulime politike

Televizioni Koha

Numri i të infektuarve në Maqedoni tejkaloi shifrën 5.000, për herë të parë dje numër më i madh i vdekjeve

Televizioni Koha

Aleanca për Shqiptarët: Përgjegjësi për të gjithë funksionarët që lejuan tubimin në Strugë

Televizioni Koha

Leave a Comment