Ngjarja në Hasanbeg, 21 persona thirren për bisedë në polici - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Ngjarja në Hasanbeg, 21 persona thirren për bisedë në polici

Për ngjarjen para disa ditëve në Shkup nga SPB Shkup deri tani kanë parashtruar tre kallëzime penale.

Sipas MPB-së gjithashtu janë marrë në pyetje 21 persona që kanë marrë pjesë në atë ngjarje, përkatësisht nuk kanë respektuar orën policore, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Gjatë periudhës së ardhshme, a në drejtim të zbardhjes së plotë të rastit Ministria për Punë të Brendshme do të vazhdoj të siguroj prova materiale për personat e tjerë, dhe pas përfundimit të procedurës ndaj të gjithë atyre që kanë shkelur ligjin, do të ngritën padi adekuate deri tek Prokuroria Themelore Publike”, thuhet në njoftimin e MPB-së./Telegrafi/

Related posts

Importi i rrymës së lirë nga Maqedonia e Veriut në BE i rrezikon ambiciet evropiane klimatike

Televizioni Koha

Borisov: Ne treguam se cilat janë kushtet tona për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

Televizioni Koha

Sela në Gostivar: Organizatorët e rasteve të montuara do të shkojnë në burg

Televizioni Koha

Leave a Comment