30/11/2023
8.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një banor i Ohrit e ka humbur jetën në një aksident në afërsi të Manastirit

Në SPB Manastir mbrëmë në orën 19:32 është raportuar se magjistralen Manastir -Resnjë, afër fshatit Bratindol në Manastir, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të në automjeti “bmv” dhe “reno klio”.

Automjeti “bmv” ishte me targa regjistrimi të Resnjës, i drejtuar nga B.N.(24) nga fshati Ezerani i Resnjës, në të cilin pasagjer ishte K.Sh.(25) nga fshati Carev Dvor, Resnjë. Automjeti “Reno klio”, me targa të Ohrit, drejtohej nga G.S.(50) nga Ohri dhe pasagjer ishte N.S.(55) nga Ohri.

Mjeku në Spitalin Klinik në Manastir ka konstatuar vdekjen e personit G.S si pasojë e lëndimeve, ndërsa te pasagjerët janë konstatuar lëndime.

Inspektimi është kryer mbrëmë nga ekipi inspektues i SPB Manastir, ndërsa komunikacioni në relacionin Manastir – Resnjë është riorientuar përgjatë rrugës së vjetër.

Të fundit