NJË PERSON KA NDËRRUAR JETË NGA ZJARRI NË KOÇANI - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

NJË PERSON KA NDËRRUAR JETË NGA ZJARRI NË KOÇANI

Një person ka ndërruar jetë kurse një tjetër është transferuar në spitalin e Koçanit, pas plagëve që kanë marrë nga zjarri që kaploi një shtëpi në fshatin Grdovci në Koçani. Ekipet e zjarrfikësve kanë arritur të lokalizojnë zjarrin.

“Rreth orës gjashtë të mëngjesit të sotëm kemi marrë thirrje për ndërhyrje në një ndërtesë banimi në Grdovci, ku dy dhoma ishin kapluar nga flakët. Fatkeqësisht, një burrë 46 vjeç ka ndërruar jetë nga djegiet ndërsa nëna e tij, u transferua në spitalin e Koçanit, pas plagëve të marra. Ne ndërhymë me tre automjete dhe pesë zjarrfikës, duke parandaluar që flakët të mbërrinin në dhomat ngjitur në ambientet shoqëruese afër. Gjetjet fillestare çojnë në supozimin se zjarri ishte shkaktuar nga një cigare”, tha Blagoj Paunov, komandant i Njësisë Territoriale të Zjarrfikësve në Koçani.

 

Related posts

Sondazhi i Odës së Biznesit: Nëntë nga dhjetë kompani nuk planifikojnë mbyllje të plotë, as largim të punëtorëve nga puna

Televizioni Koha

Thaçi: Shqiptarët mos të konsiderohen si përqindje, por si popull shqiptar dhe me gjuhë shqipe

Televizioni Koha

Promovim i librit “Legjislacioni bazik mbi antisemitizmin i Mbretërisë bullgare” – Përmbledhje dokumentesh

Televizioni Koha

Leave a Comment