01/12/2023
13.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Njëri nga të arrestuarit në protestat në Tetovë fillon grevë urie

Njëri nga 5 të arrestuarit në protestat në Tetovë ka hyrë në grevë urie. Këtë informaicon për Fokus e konfirmojnë edhe nga burgu.

Drejtori i burgut Filip Andov ka thënë se i burgosuri i ka informuar se do të hyjë në grevë urie, dhe për këtë vendim të protestuesit do ta informojnë edhe gjykatën.

Kujtojmë se protestat në Tetovë u organizuan në shenjë revolte për tragjedinë në spitalin modular në Tetovë ku jetën e humbën 14 persona. Në protestat në Tetovë u arrestuan 5 persona dhe janë në paraburgim 8 ditor.

 

Të fundit