Nuk mjaftojnë zjarret! Turqia goditet nga një “stuhi” tërmetesh gjatë natës - Tv Koha
Rajon

Nuk mjaftojnë zjarret! Turqia goditet nga një “stuhi” tërmetesh gjatë natës

Ndërkohë që Turqia po kalon orë të vështira për shkak të zjarreve, një “stuhi” tërmetesh ka goditur zonën e Datças.

Sipas mediave turke janë regjistruar 131 tërmete, më i madhi me magnitudë 5.5 i shkallës Rihter.

Ndërsa “EMSC” ka shënuar lëvizje të tjera në një zonë tjetër. Rreth orës 1 të mëngjesit, në Dodecanese është shënuar një tjetër lëkundje, por këtë herë me përmasat 3.2 të shkallës Rihter.

Ndërkohë që dhe në Greqi, situata nuk është më e mirë. Pranë zonës së njohur si Peristeri, është shënuar një lëkundje me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter.

Related posts

“Gjithçka po tundej”/ Tërmet në Itali, qytetarët dalin në rrugë e sheshe

Televizioni Koha

Pesë euro dhe dy euro më të falsifikuarat

Televizioni Koha

Temperaturat jashtëzakonisht të larta për majin i hapën plazhet në Greqi – qytetarët në test

Televizioni Koha

Leave a Comment