Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË MESME SOT PROTESTOJNË PARA MINISTRISË SË ARSIMIT - Tv Koha
Maqedoni

NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË MESME SOT PROTESTOJNË PARA MINISTRISË SË ARSIMIT

Nxënësit e shkollave të mesme nga ora 15:30 deri në ora 16:30 kanë paralajmëruar protestë që do të mbahet para Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

Krahas protestës, do të ketë edhe bojkotim të mësimit. Ata kërkojnë heqjen e maturës shtetërore.

“Para MASH do të mbahet edhe bojkot në shkollat e mesme. Kemi infromacione se në disa shkolla të mesme profesorët bëjnë trysni ndaj nxënësve të mos marrin pjesë në protestën dhe bojkotin. Ju inkurajojmë të dilni në protesta”, thuhet në njoftimin e thirrjes së protestës./Telegrafi/

 

Sonte festivali për fëmijë Bletëzat 2020 LIVE në Televizionin Koha ora 18.00 na ndiqni .

Related posts

Atmosfera nëpër kafene të Shkupit – valle mbi tavolina, pa maska dhe pa distancë fizike

Televizioni Koha

Kasami viziton banjën e Tetovës, premton investime me qëllim për tërhequr më shumë turistë

Televizioni Koha

Greqia e hapur për turistë, por në pajtim me listën e BE-së, për Maqedoninë e Veriut kufijtë mbeten të mbyllura

Televizioni Koha

Leave a Comment