Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Nxënësit lënë Kosovën për të ikur në Perëndim - Tv Koha
Auto Tach Botë Emisione Gatojca Horoskopi Kronika e Zeze Kuriozitetet Lajme Maqedoni Rajon Shendetësi Showbizi Sport

Nxënësit lënë Kosovën për të ikur në Perëndim

Mësuesi i shkollës shkruan se “fëmijët po ndahen nga shkolla me lot në sy dhe pa dëshirën e tyre”.

Një ngjarje të dhimbshme e ka ndarë në Facebook një mësues i shkollës “Dy Dëshmorët” në Piranë të Prizrenit. Tre nxënës janë përshëndetur me personelin e shkollës pasi bashkë me familjet e tyre kanë lënë vendin për të jetuar jashtë Kosovës.

Mësuesi i shkollës shkruan se “fëmijët po ndahen nga shkolla me lot në sy dhe pa dëshirën e tyre”.

Related posts

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Televizioni Koha

Spasovski: Hapja e kufijve nuk është vendim politik bazohet në mendimin e Komisionit për sëmundje infektuese

Televizioni Koha

BE-ja shënon 25-vjetorin e marrëveshjes së Shengenit me kufij të mbyllur

Televizioni Koha

Leave a Comment