Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike, për të përballuar krizën që sjellë pandemia.

“Pakoja e 4 ekonomike GATI! 350 milion EURO….” ka shkruar Bekteshi. Qeveria ka paralajmëruar se gjatë orëve në vijim do të publikojë pakon e katër ekonomike, e cila do të jetë në ndihmë të kategorive sociale, kompanive dhe shërbimeve të tjera të prekura nga pandemia. (INA)

Related posts

Civil: Qeveria të sjellë ndalesë të tërësishme për punë në Shtip dhe gjithkund ku është e nevojshme

Televizioni Koha

Menduh Thaçi diasporës: “Ne nuk iu kërkojmë as centë e miliona, ato do t’i dërgojmë te familjet tuaja në vendlindje.”

Televizioni Koha

Nesër mot jostabil, nga e mërkura me temperatura deri 38 gradë

Televizioni Koha

Leave a Comment