Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Palmeri në “Forumin e Prespës”: Kosovës duhet t’i hiqen vizat - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Palmeri në “Forumin e Prespës”: Kosovës duhet t’i hiqen vizat

Zëvendës ndihmës-sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer, në “Forumin e Prespës” që po mbahet në Maqedoninë e Veriut, ka bërë thirrje për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ai ka thënë se është jetike që BE-ja ta mbështesë Ballkanin Perëndimor dhe të liberalizojë vizat për Kosovën.

“Është jetike që BE të mbështesë rajonin dhe të miratojë liberalizimin e vizave për Kosovën. Jemi të zhgënjyer nga vendimi për të mos nisur negociatat, sepse këto shtyrje kanë penguar përparimin e synimeve tona në rajon, jo vetëm normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, por më shumë se kaq”, është shprehur Palmer në fjalën e tij.

Related posts

Dozën e parë e vaksinës kundër Kovid-19 e kanë marrë 88 deputetë

Televizioni Koha

Një person nga sigurimi i presidentit, pozitiv në Kovid-19, Pendarovski vazhdon me obligimet e rregullta

Televizioni Koha

Studenti nga Tetova e transformon në moderne makinën e vjetër polake, përmes një sistemi elektronik

Televizioni Koha

Leave a Comment