Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Pamje trishtuese nga Shqipëria pas tërmetit, shëmben banesat (VIDEO) - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Pamje trishtuese nga Shqipëria pas tërmetit, shëmben banesat (VIDEO)

Dëme të mëdha materiale janë shkaktuar në Durrës e banesa të rrënuara pas tërmetit i cili ndodhi minuta më parë në Shqipëri e i cili u ndi edhe në Kosovës, shkruan Gazeta NewBorn.

Ka njerëz të ngujuar fati i të cilëve nuk dihet, por urojmë që të mos ketë tragjedi në njerëz.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur vendin Shqipërinë dhe Kosovën në orën 03:52.

Tërmeti ishte me magnitutë 6.4 dhe epiqendër kishte Detin Adriatik.

Epiqendra e tërmetit ishte 9km në veri të Durrësit dhe 33km në perëndim të Tiranës.

Lëkundjet e forta u ndjenë në disa qytete.

Shok ne Durres

Geplaatst door Dritare.net op Maandag 25 november 2019

Tëfmet i frikshëm ka ndoshur në Prishtinë. Epiqendra kryesore ka qenë në Shqipëri, shruan Gazet NewBorn.

Banorët kanë ndierë dridhjet e fuqishme të tokës i cili ka zgjatur pëe disa momente.

Termeti eshte ndier ne Peje, Ferizaj Prizren ,Shkup,Tetovë e vende tjera.

Disa banorë kanë dalur jashta mureve të shtëpive dhe banesave të tyre në Prishtinë pasi kanë ndierë drdidhjet e tokës, shkruan Gazeta NewBorn.

Por mbajeni qetësinë, mos bëni panikë sepse nuk ka asgjë shqetëuese.

Related posts

Pensionistët në Tetovë presin në radhë për të marr pensionet e tyre

Televizioni Koha

BE, gati 651.000 vaksina Pfizer për Ballkanin Perëndimor, ministri austriak: Ky është hapi i parë!

Televizioni Koha

FESTIVALI PËR FËMIJË BLETËZAT 2020

Televizioni Koha

Leave a Comment