Lajmi i Ditës Maqedoni

Para përvjetorit të aksidentit, seancë e re për “Llaskarcën”

Dy ditë para përvjetorit nga aksidenti tragjik në fshatin Llaskarcë, në Gjykatën Penale në Shkup sot do të mbahet seanca e re për aksidentin, në të cilin vitin e kaluar më 13 shkurt jetën e humbën 16-të persona, ndërsa mbi 30-të u lënduan.

Në seancën e fundit, para gjykatës u prezantuan raporte nga Mjekësia Ligjore dhe Psikiatria për shoferin Manoil Trifunovski, sipas të cilëve, shoferi i autobusit të kompanisë Durmo Turs vuante nga diabeti, por kjo nuk ka ndikuar në aftësitë e tij për vozitjeje.

Aktpadinë për këtë rast e përfaqëson prokurori Darko Jakimovski, ndërsa Këshillin Penal e udhëheq gjykatësja Diana Gruevska-Ilievska.MEDIAL.mk

Related posts

KSHZ-ja kërkon rishikim e datës së zgjedhjeve

Televizioni Koha

Premtoi depolitizimin e arsimit e nga ana tjetër shkollat i shndërroi në parlamente pa opozitë;

Televizioni Koha

Mbrëmë Tetova përjetoi një spektakël të vërtetë, në qendrën për kulturë u mbajtë edicioni i 25 i festivalit të këngës për fëmijë “Bletëzat 2019”.

Televizioni Koha

Leave a Comment