Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Parandalohet një përpjekje për hyrje të dhunshme në kazermën “Goce Dellçev” një person është lënduar - Tv Koha
Maqedoni

Parandalohet një përpjekje për hyrje të dhunshme në kazermën “Goce Dellçev” një person është lënduar

Ushtari që ka qenë në roje, duke vepruar sipas procedurave të caktuara, herët në mëngjes në ora 2:53 ka parandaluar tentativë për hyrje të dhunshme në qarkun e kazermës “Goce Dellçev” në Shkup, informoi Ministria e Mbrojtjes.

Ushtari disa herë verbalisht e ka paralajmëruar personin, por pasi që nuk është bindur, rojtari ka qëlluar dy herë në ajër.

“Personi edhe më tej nuk i ka dëgjuar paralajmërimet, me ç’rast me njërin plumb është qëlluar në thembrën e këmbës së djathtë. Konform procedurave i është dhënë ndihma e parë dhe është transportuar në spital. Menjëherë janë njoftuar organet kompetente hetuese”, kumtoi Ministria e Mbrojtjes.

Policia ushtarake, MPB dhe prokurori publik kanë dalë në vendngjarje. Të gjitha informacionet dhe dëshmitë relevante për ngjarjen janë dorëzuar tek organet kompetente, të cilët punojnë në zbardhjen e rastit. mb/

Related posts

Portali slloven “Necenzurirano”: Prej nga janë milionat për mediat e SDS-së dhe “Operacionin Maqedonia”

Televizioni Koha

Maqedoni: Qeveria nesër do të vendosë nëse administratorët do të marrin paga prej 14.500 denarëve

Televizioni Koha

RMV, Qeveria nuk i miratoi masat për vaksinimin, kërkoi analiza dhe masa shtesë

Televizioni Koha

Leave a Comment