09/12/2023
3.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit në vendin tonë

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët, e në orët e para të do të ketë edhe mjegull. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat parashihen që vende-vende të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19gradë Celsius.. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-10m/s.

Të fundit