01/06/2023
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë, paradite nëpër disa lugina me paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri 1, ndërsa ajo maksimale prej 10 deri 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me kushte për mjegull të dobët paradite. Temperatura minimale do të bie deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 11 gradë.

Në ditët e ardhshme vijon periudhë e motit të ndryshueshëm të vranët dhe pak më të freskët me shi të dobët lokal në pjesët lindore, ndërsa në male borë e lehtë. Nesër do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore.

Të fundit