Parlamenti polak solli vendim që në zgjedhjet presidenciale të votohet përmes postës – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Parlamenti polak solli vendim që në zgjedhjet presidenciale të votohet përmes postës

Dhoma e Poshtme e Parlamentit polak sot e miratoi propozim-ligjin me të cilin lejohet që zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën, të mbahen përmes postës.

Dhoma e Poshtme e miratoi ligjin me 236 vota “për” dhe 213 “kundër”, me 11 të “përmbajtura”. Që masa të mund të hyjë në fuqi, megjithatë, duhet ta nënshkruajë edhe presidenti i shtetit.

Kritikët frikohen se votimi i përgatitur shpejtë, që mundësohet me këtë ligj të miratuar, mund të rezultojë në zgjedhje të cilat nuk do të jenë korrekte dhe demokratike, shkruajnë mediat britanike. fc/

Related posts

Lul Raka bën thirrje: Rrini në shtëpi, fitorja është e sigurt

Televizioni Koha

Ora e planetit Tokë – mbi 8.000 qytete në 180 shtete do t’i fikin dritat

Televizioni Koha

Mbyllen 522 lokale e 21 disko, policia u vë “kyçin” edhe shumë ambienteve të tjera publike

Televizioni Koha

Leave a Comment