Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Pas zgjedhjes së Qeverisë së re, pranim-dorëzim zyrtar i funksioneve - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Pas zgjedhjes së Qeverisë së re, pranim-dorëzim zyrtar i funksioneve

Pas zgjedhjes së mbrëmshme të Qeverisë së re për sot është paralajmëruar edhe pranim-dorëzimi zyrtar i funksioneve.

Pas pranim-dorëzimit të funksionit të kryeministrit që ishte paraparë për në orën 9, më pas kryeministri i ri Zoran Zaev së bashku me anëtarët e Qeverisë në mesditë do të ketë takim me presidentin Stevo Pendarovski. Agjenda e sotme e kryeministrit të ri Zaev do të përmbyllet me takim me bashkësinë e biznesit.

Pranim-dorëzim për sot është caktuar edhe në Ministritë e Punëve të Brendshme, Drejtësisë dhe Kulturës, ndërsa deklaratë është paraparë edhe nga zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik, Artan Grubi.

Related posts

Mot me diell dhe shumë më ngrohtë, me temperaturë deri 34 gradë Celsius

Televizioni Koha

Zvicra jep donacion prej 1.5 milion euro për Kuvendin e Maqedonisë

Televizioni Koha

Mariciq: Me uljen e taksave në gjyqësor, drejtësia do të arrij tek çdo qytetarë

Televizioni Koha

Leave a Comment