PDSH: Ministria e Kulturës është bërë bastion punsimesh për militantët – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

PDSH: Ministria e Kulturës është bërë bastion punsimesh për militantët

Deri sa Valmir Aziri nga selia në Çair ka prezantuar arritjet e Ministrisë së Kulturës gjatë këtij mandate qeveritar. Në mënyrë paralele të njëjtën e kanë kritikuar nga Partia Demokratike Shqiptare, raporton TV21.

Nga parita e Thaçit thonë se Ministria e Kulturës është shndërruar në bastion punësimi me kontraktë për militantët partiak, rrespektivisht të ministrit.

“Ministria e Kulturës është shëndruar në një bastion punësimesh me kontratë për militantët e partisë së ministrit. Pa një concept të qartë për përfshirjen e këtyre punonjësve, në bazë të një sistematizimi proporcional për sektorët përkatës si në rafshin vertical ashtu edhe në atë horizontal”, thonë nga PDSH.

Related posts

Spasovski: Trashëgimtarët tanë të rinj të së ardhmes, nga e ardhmja e tyre në BE e ndanë me ne gëzimin e solidaritetit muzikor

Televizioni Koha

Teknika e frymëmarrjes për të qetësuar veten nëse përjetoni sulm paniku

Televizioni Koha

Koronavirusi pëson mutacion dhe ka tetë lloje, pohojnë ekspertët

Televizioni Koha

Leave a Comment