30/11/2023
9.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Përplasje treni me furgon, dy persona kanë përfunduar në spital

Paraditen e djeshme, treni që udhëtonte në linjën Shkup-Tabanëve, ka goditur një fugon në afërsi të vendkalimit hekurudhor në afërsi të fshatit Lopate, dy persona janë plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në orën 17:50, kur një lokomotivë ka goditur një fugon pasagjerësh. Dy persona janë lënduar lehtë dhe janë dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës. Është dëmtuar vetëm fugoni, ndërsa në hekurudhën nuk ka pasur dëme materiale”, njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) Kumanovë.

Rrjeti hekurudhor është normalizuar në orën 21:45 dhe po funksionon rregullisht pa ndalesa.

Të fundit