Pesë raste të reja me coronavirus në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Pesë raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferecnë për shtyp tha se “sot kemi pasur pesë raste pozitive të reja me cornavirus dhe dy të tjerë që testohen në laboratori tjetër duhet të vërtetohen”.

Ai tha në Klinikën për Sëmundje Infektive ka 14 pacientë dhe se në spitalin ‘Zhan mitrev’ dy persona janë ankuar për simptoma por duhet që testet të vërtetohen, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Do të mbyllen të gjitha vendkalimet kufitare”, kështu tha Venko duke shtuar se aeroporti i Shkupit do të mbyllet pas 48 orëve./Telegrafi/

Related posts

Ulje drastike e çmimeve të derivateve të naftës

Televizioni Koha

Dasmori shqiptar dëshiron t’i dhurojë disa para në sofër, por pendohet kur e fut dorën në xhep (VIDEO)

Televizioni Koha

Pesë viktima dhe 175 raste të reja me Covid-19 në Tetovë 5 raste të reja

Televizioni Koha

Leave a Comment