09/12/2023
3.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Policia franceze ka arrestuar një burrë që u ngjit në Kullën Eifel në Paris

Policia franceze ka arrestuar një burrë që u ngjit në Kullën Eifel në Paris, duke lënë vizitorët të bllokuar përkohësisht në majë, duke përfshirë një reporter të AP dhe një çift në Uashington që vendosën të martoheshin ndërsa prisnin.
Zjarrfikësit e kanë nxjerrë nga kulla dhe më pas është arrestuar.

Policia tha se burri mbante një pankartë për këngëtaren amerikane Billie Eilish ku shkruhej: “Free Billie Eilish”.

Për shkak të ngjitjes së tij në kullë, ashensorët e Kullës Eifel ndaluan përkohësisht punën, kështu që një i ri vendosi t’i propozonte të dashurës së tij atje në vend që të ishte në restorant siç kishte planifikuar.

Pas propozimit, vajza tha se nuk mund ta refuzonte ofertën sepse, siç tha ajo, kush mund ta refuzonte duke qenë i bllokuar në majë të një kulle 330 metra.

Të fundit