Policia: Në Saraj dhe Haraçinë kafenetë punojnë me drita të fikura! – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Policia: Në Saraj dhe Haraçinë kafenetë punojnë me drita të fikura!

Policia po merr masa për respektimin e masave që parasheh gjendja e jashtëzakonshme. Burime policore kanë thënë për Telma se në Saraj dhe Haraçinë kanë vërejtur raste ku kafene pranojnë mushterinj, mbyllin dyert dhe fikin dritat. Këto burime kanë thënë se policët janë të detyruar të kontrollojnë lokalet edhe me bateri ndriçuese. Disa janë zbuluar dhe janë ngritur padi. Padisiplinë më e madhe nëpër lokale po vërehet në Çair dhe Tetovë, kurse padisiplinë më e madhe e personave që nuk e respektojnë vetëizolimin është vërejtur në Strumicë, ku dje janë shënuar 13-14 raste.
Numri i të infektuarve po rritet, kurse qytetarët në Maqedoni nuk po ruhen edhe aq nga Koronavirusi, shkruan gazeta Lajm.
Në mesditë, Parku i Qytetit në Shkup kishte mjaft qytetar, e as këndet e lojërave për fëmijë nuk ishin bosh.
Plot njerëz kishte edhe në Bit Pazar, kurse numër jo i vogël edhe në Çarshinë e Shkupit.

Related posts

Më 12 maj rikthehen faljet në xhami, në mënyrë shtesë do të vendoset për maskat dhe distancën fizike (VIDEO)

Televizioni Koha

Fetai: Ne jemi vetë magazinierë dhe arkivistë të lëndëve që janë në fazë të hetimit

Televizioni Koha

Ngritët aktakuzë për dadon e cila rrihte fëmijën në këndin e lojërave në Aerodrom

Televizioni Koha

Leave a Comment