Prej pasnesër sërish transport publik falas për pensionistët – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Prej pasnesër sërish transport publik falas për pensionistët

Prej pasnesër (29 maj) vazhdon të vlejë shfrytëzimi falas i transportit publik për personat e moshuar dhe atë për gratë mbi 62 vjet dhe burrat mbi 64 vjet, të martën, të premten, të shtunën dhe të dielën, kumtoi sot Ndërmarrja Qarkulluese Publike (NQP) Shkup.

Nga NQP apelojnë për shfrytëzim racional të transportit dhe të mbajtjes së obligueshme të pajisjes mbrojtëse sipas dispozitave për mbrojtje nga Kovid-19. sa/

Related posts

Parashikimi i motit për sot

Televizioni Koha

OBSH: Izolimi nuk është i mjaftueshëm që të mposhtet koronavirusi

Televizioni Koha

Florin Besimi: Krenarë me prodhuesit vendor, prioritet i ynë lehtësimet e të bërit biznes

Televizioni Koha

Leave a Comment