23/09/2023
27.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Prej sot deri të premten pritet të kemi mot të paqëndrueshëm

Moti sot në mëngjes do të jetë me diell dhe me vranësira. Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes në shumë vende pritet mot i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë. Proceset lokale do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erëra të forta, shkarkime elektrike dhe breshër.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 20, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 25 deri në 34 gradë. UV=7.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite dhe mbrëmje në pjesë të luginës do të ketë mot të paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Temperatura minimale do të zbresë deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 29 gradë.

Deri të dielën do të mbajë mot pjesërisht i vranët, në shumë vende jostabile me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Proceset lokale do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erëra të forta, shkarkime elektrike dhe breshër. Temperaturat gradualisht do të bien nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Të fundit