Qeveria i shton masat: Mbyll qendrën e skijimit në Mavrovë dhe kalimet kufitare me Shqipërinë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Qeveria i shton masat: Mbyll qendrën e skijimit në Mavrovë dhe kalimet kufitare me Shqipërinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e fundit që e ka mbajtur sot pasdite, ka sjellë vendim që të shpallë gjendje krize në Dibër dhe Qendër Zhupë.

Përveç shpalljes së gjendjes së krizës, Qeveria ka vendosur ta mbyllë qendrën e skijimit në Mavrovë, si dhe kalimet kufitare me Shqipërinë (Xhepçisht-Trebisht), njofton Telegrafi Maqedoni.

Nga Qeveria thonë se gjendja e krizës në Dibër do të zgjasë së paku 30 ditë, ndërsa shtojnë se do të shqyrtohet mundësia që gjendja e krizës të shpallet në gjithë territorin e vendit.

Qeveria në seancën e sotme i ka angazhuar të gjitha ministritë, drejtoritë dhe institucionet tjera shtetërore që të informojnë qytetarët në lidhje me gjendjen pas përhapjes së virusit dhe të jenë në dispozicion të tyre./Telegrafi/

Related posts

Boki 13 kërkoi pezullim të paraburgimit për shkak të nevojës për regjim higjieno dietik

Televizioni Koha

KSHZ deri në orën 19:30 do të pranojë ankesa për përmbledhjen e rezultateve nga zgjedhjet

Televizioni Koha

Llukarevska: Po luftojmë që ta mbajmë Buxhetin në kondicion të mirë dhe t’iu ndihmojmë kompanive

Televizioni Koha

Leave a Comment