Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Qeveria miratoi projekte për 36 komuna për Programin TAV - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Qeveria miratoi projekte për 36 komuna për Programin TAV

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme të 85-të me radhë ka shqyrtuar dhe miratuar pakon e marrëveshjeve për rregullimin e të drejtave të ndërsjella dhe obligimet e ndërmjet palëve të dakorduara për përkrahje financiare të projekteve infrastrukturore të programit TAV.

Pakoja e dytë përfshin 36 komuna, të cilave do t’u miratohen projekte ku ato do të aplikojnë për këtë program dhe me të cilat janë përfshirë realizime infrastrukturore me interes për qytetarët e komunave të përfshira në këtë pako./TV21

Related posts

Capital T dhe familja Vula hapin dyert për të prekurit e tërmetit: Ju heqim të gjitha shpenzimet

Televizioni Koha

Boki 13 u ankua se është i sëmurë rëndë dhe u grind me Ruskoskën

Televizioni Koha

Nafta në ditën e saj më të keqe në 11 vjet, OPEC dhe Rusia nuk bien dakord

Televizioni Koha

Leave a Comment