06/06/2023
19.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Qeveria në mbledhje ka biseduar për dasmat në Maqedoni, pritet propozim-protokolli i komisionit

Gjatë ditës së djeshme në mbledhje qeveritare është diskutuar për organizimin e dasmave dhe ahengjeve, por nuk ka pasur protokolle dhe masa konkrete.

“Kjo temë u diskutua në mbledhje të Qeverisë ku e obligua ministri e Shëndetësisë të sigurojë propozim nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse për miratimin e protokolleve të reja”, tha Kreshnik Bekteshi, ministër i Ekonomisë.

Ai tha se sot apo gjatë ditës së nesërme pritet të vinë protokollet.

“Sa i përket objekteve hotelerike që organizojnë dasma, duhet t’i presim propozimet dhe sugjerimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse. Unë jam i bindur se jo deri në fund të vitit, por më shpejtë ata mund të punojnë”, tha Bekteshi./Telegrafi/

Të fundit