Qytetarët e Maqedonisë do të marrin SMS porosi falas me informacione rreth gjendjes me coronavirusin - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Qytetarët e Maqedonisë do të marrin SMS porosi falas me informacione rreth gjendjes me coronavirusin

Qytetarët do të marrin SMS porosi falas me informacion në lidhje me gjendjen dhe aktualitetin me coronavirusin, informoi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Të gjitha mesazhet që marrin nga rrjetet e telekomit janë të vlefshme dhe informojnë për situatën dhe aktualitetet që ne i konsiderojmë si një mekanizëm të mirë për të informuar qytetarët për coronavirusin”, sqaroi Ministri Filipçe.

Ministri Filipçe gjithashtu theksoi se të gjitha qendrat tregtare janë mbyllur përveç marketeve, barnatoreve dhe dyqaneve ushqimore./Telegrafi/

Related posts

Javën e ardhshme do të dihen listat e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme

Televizioni Koha

Lejet e dhëna për lëvizje vazhdojnë të vlejnë, procedura për leje të reja mbetet e njëjtë

Televizioni Koha

VMRO-DPMNE: Zgjerimi i hetimit dhe paraburgim për Katica Janevën

Televizioni Koha

Leave a Comment