Raporti i fundit për koronavirusin në botë: 245 mijë të infektuar, 88 mijë të shëruar, 10 mijë humbën jetën – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Raporti i fundit për koronavirusin në botë: 245 mijë të infektuar, 88 mijë të shëruar, 10 mijë humbën jetën

Ritme të shpejta përhapjeje dhe numër më të lartë viktimash nga ditët e tjera, u konstatua në këto 24 orët e fundit në të gjithë botën.

Raporti i orës 01.50 të datës 20 mars 2020 tregon se ka shkuar në 245018 numri i personave të prekur me koronavirus.

Raportohet se 88138 vetë janë shëruar. Kurse 10038 njerëz kanë humbur jetën, informon noa.al duke cituar raportin me të dhënat e OBSH që përditësohet gjithë kohës.

Raste aktive janë 146842, ndër të cilat 7378 vetë ose 5 për qind janë në gjendje serioze. Kurse 139464 ose 95 për qind, nën mbikëqyrje mjekësore.

Ndër rastet e mbyllura, gjithsej 98176, 10038 ose 10 për qind humbën jetën kurse 88138 ose 90 për qind u shëruan.

Vetëm 24 orët e fundit u shënuan 26196 raste të reja dhe 1087 të vdekur.NOA

Related posts

Një person ka humbur jetën, ndërsa katër të tjerë janë lënduar në aksidentin afër Strumicës

Televizioni Koha

Polemika rreth regjistrimit të diasporës së Maqedonisë së Veriut

Televizioni Koha

Pas shuarjes së PSP-së, të gjitha lëndët në duart e Prokurorisë Publike

Televizioni Koha

Leave a Comment