Rastet e para me koronavirus në Strugë, ashpërsohen masat – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Rastet e para me koronavirus në Strugë, ashpërsohen masat

Pas tre rasteve të para pozitive me virusin Korona në dy fshatrat e Strugës, Tatesh i Epërm dhe në fshatin Veleshtë, prej të cilëve sot në mëngjes vdiq një grua në moshën 66 vjeçare, para se të transportohej në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, autoritetet lokale njoftuan për masa më rigoroze, për të parandaluar përhapjen e infeksionit. Nga Spitali i Strugës thanë nuk kanë infektolog dhe se nga sot do të organizojnë një repart të posaçëm për pranimin e pacientëve të dyshimtë.ALSAT.M

blob:https://www.youtube.com/295df704-7053-42bb-837d-4768d6c59ccd

Related posts

Greqia mbyll kufijtë, shqiptarët kalojnë tranzit nga Maqedonia e Veriut

Televizioni Koha

Maskat të domosdoshme – deri në maj vërejtje, ndërsa pastaj gjoba për mosmbajtje

Televizioni Koha

Zgjedhja e menaxhereve më të suksesshme për vitin 2018

Televizioni Koha

Leave a Comment