Reali shënoi rekord në shekullin 21 - Tv Koha
Lajmi i Ditës Sport

Reali shënoi rekord në shekullin 21

Mbrojtësi i Real Madridit, Ferlan Mendi, ka shënuar gol kundër Granadas mbrëmë në ndeshjen nga xhiroja e 36-të nga kampionati i Spanjës. Francezi (25) u bë shënuesi i 21-të i golit në ekipin e Madridit për këtë sezon.

Ky është rekord në ligë në shekullin 21. Tek asnjë ekip në listën e shënuesve nuk janë shënuar aq shumë lojtarë në një sezon.

Në mediumet spanjolle ky rekord përshkruhet në largimin e Kristijano Ronaldos nga ekipi, sepse kur ishte ai në Real tërë loja bazohej në të. fb/

Related posts

Udhëkryqi për në Bërvenicë, zgjidhja tek semafori me senzor

Televizioni Koha

Shtabi i Krizës e obligoi komunën e Kumanovës të sigurojë maska dhe t’i shpërndajë falas për qytetarët

Televizioni Koha

Bilall Kasami :Përvjetori i trishtë i ngjarjeve të Gostivarit të vitit 1997, është një ngjarje që na mëson se si nuk duhet të sillet shteti ndaj të drejtave të qytetarëve

Televizioni Koha

Leave a Comment