01/12/2023
11.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Realizohet sot fluturimi i parë Sofje-Shkup

Në Aeroportin ndërkombëtar Shkup sot në orën 09:40 duhet të aterrojë aeroplani i kompanisë ajrore “Guliver” me çka do të realizohet fluturimi i parë Sofje-Shkup.

Përmes kësaj linje të parë në Shkup do të arrijnë delegacioni maqedonas dhe ai bullgar të kryesuar nga ministri për transport dhe lidhje, Bllagoja Bowvarski dhe homologu i tij bullgar Nikollaj Sabev, si dhe operatorët turistik të të dyja vendeve.

Të fundit