Rëndohet sërish gjendja në Spanjë, për vetëm 24 orë humbin jetën 769 persona të prekur nga koronavirusi - Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Rëndohet sërish gjendja në Spanjë, për vetëm 24 orë humbin jetën 769 persona të prekur nga koronavirusi

Gjendja në Spanjë është duke u rënduar nga koronavirusi nga çasti në çast, pasi sërish ka pasur rritje të vdekjeve ku vetëm gjatë 24 orëve numri i viktimave ka shkuar në 769.

Ministria spanjolle e Shëndetësisë ka njoftuar sot se numri i përgjithshëm i të vdekurve në këtë vend ka shkuar në 4.838, derisa i atyre të infektuar është shumë më i madh.

Autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre që të parandalojnë përhapjen e virusit, ndërkaq masat e ndërmarra pritet të ashpërsohen duke marrë parasysh se situata është rënduar.

Fatin e ngjashëm po e ka edhe Italia, që po konsiderohet si një nga vendet me numrin më të madh të viktimave dhe të të infektuarve në Evropë.

Related posts

Zaev: Nuk duhet të anulohet regjistrimi i popullsisë

Televizioni Koha

Qeveria u rekomandoi Këshillit Gjyqësor dhe të Gjykatës Supreme të bëjnë plan për shtyrjen e gjykimeve

Televizioni Koha

Spasovski: Së pari votimi i ligjeve dhe më pas zgjedhje

Televizioni Koha

Leave a Comment