Reshjet e borës bllokojnë rrugën Gostivar-Kërçovë dhe anasjelltas - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Reshjet e borës bllokojnë rrugën Gostivar-Kërçovë dhe anasjelltas

Për shkak të reshjeve të dobëta të dëborës është bllokuar rruga Gostivar-Kërçovë në qafën malore Strazhë duke shkaktuar kolona të gjata të makinave, transmeton Alsat.

Dyshohet se rruga është bllokuar për shkak se shumica e vozitësve me kalimin e afatit për pajisjet dimërore, tashmë kanë ndërruar pneumatikët e dimrit duke vendosur pneumatikë për kushte verore. Si rrjedhojë shumë makina kanë ndaluar shpejtësinë ose kanë ndaluar plotësisht vozitjen pasi mbetjet e dëborës në rrugë paraqesin problem në manovrimin e makinave.

Related posts

Vdes edhe një person nga Koronavirusi në Kosovë, shkon në 21 numri i viktimave

Televizioni Koha

DAP: 21 mijë punëtorë, pa pagat e muajit prill

Televizioni Koha

Ministria e Arsimit dhe Shkencës përgënjeshtron pohimet e UNSHM- së se platforma online kushton 15,5 milion euro

Televizioni Koha

Leave a Comment