04/10/2023
16.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Saliu: Ja pse dha dorëheqje Florin Besimi

Florin Besimi dha dorëheqje nga mandati i tij si deputet .Kjo ka shkaktuar reagime pozitive për një akt të rrallë në politik.

Gazetari Urim Saliu thotë se
prapa kësaj dorëheqjeje qëndron një njeri që ishte fitues.Qëndron një njeri që nuk merr donacione kazinosh për shtretër spitali.Qëndron një njeri që bëri një fushatë ndryshe, moderne.Një fushatë pa fyerje.

Ai i heshti të gjithë dhe ata që ngritën në qiell zërin për konflikte interesi .
Për mua është një akt i madh që rrallë e bëjnë e sidomos politikanët humbës që kanë zënë “myshk” nëpër parti dhe nuk i heq kush prej vitesh u shpreh Saliu.

Sipas tij Florini dha dorëheqje si fitues ndërsa disa si humbës nuk e bëjnë këtë.

Të fundit