Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Sanksionohen “garues të egër” në rrugët e Shkupit - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Sanksionohen “garues të egër” në rrugët e Shkupit

Sektori për Çështje të Trafiku pranë Byrosë për Siguri Publike në koordinim me Departamentin për Siguri në Trafikun Rrugor pranë Sektorit për punë të Brendshme nga pra 07.00 deri në orën 24.00 ka zbatuar aksion të kontrollit për zbulimin e shoferëve të motorëve të cilët organizojnë dhe marrin pjesë në “gara të egra” në rajonin e Shkupit.

“Në këtë rast janë marrë katër motoçikleta të cilat do të dërgohen në kontroll të jashtëzakonshëm teknik për shkak të kontrollit të saktësisë teknike dhe frekuentimit të zhurmës”, kumtuan nga MPB-ja. ar/

Related posts

Këshilli i ambasadorëve kërkon anulim të zgjedhjeve, që të vazhdojnë reformat e nevojshme për BE-në

Televizioni Koha

Ford mbyll dy fabrika në SHBA për shkak të rasteve me Covid-19

Televizioni Koha

7 jetimat nga Haraçina bëhen me shtëpi të re. Buçi apel banorëve: Ndihmojuni

Televizioni Koha

Leave a Comment