23/09/2023
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Senatori amerikan jep zgjidhjen ideale: Për t’i dhënë fund luftës, në Rusi duhet të vri*tet Putin!

Janë hedhur shumë opsione për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë. Dhe një senator amerikan ka zgjidhjen më të thjeshtë; të vritet Putin.

Senatori Lindsey Graham tha se presidenti rus Vladimir Putin duhet të vritet nga njerëzit e tij, duke sugjeruar se kjo do të ishte mënyra e vetme për t’i dhënë fund luftës, shkruan WSJ

“E vetmja mënyrë për ti dhënë fund luftës në Rusi është që dikush të vrasë Putin. Ju do t’i bënit vendit tuaj dhe botës një nder shumë të madh.”

Sipas tij, të vetmit njerëz që mund ta bëjnë këtë janë populli rus.

“Sigurisht është e lehtë për t’u thënë, por e vështirë për t’u bërë. Nëse nuk doni të jetoni në errësirë ??për pjesën e mbetur të jetës tuaj, të jeni të izoluar nga pjesa tjetër e botës. në varfëri të tmerrshme dhe të jetoni në errësirë, ju duhet të veproni tani”.

Graham shërbeu për më shumë se tre dekada si avokat në Forcat Ajrore të SHBA-së. Ai cilësohet një person me ndikim i Partisë Republikane për çështjet ushtarake dhe të politikës së jashtme.https://noa.al/

Të fundit