Maqedoni brenda 24 orëve 7 vetë të infektuar me koronavirus, 3 nga Tetova – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Maqedoni brenda 24 orëve 7 vetë të infektuar me koronavirus, 3 nga Tetova

Shaban Memeti drejtor i institutit për shëndet publik i RMV-së publikon të dhënat e testimeve dhe rezultatet e ditës së sotme – Covid 10

Në 24 orët efundit nga gjithsej 207 teste në Republikën e Maqedonis së veriut ka vëtm 7 raste pozitive me coronavirus që paraqet ulje drastike në krahasim me ditët e kaluara. Rastet e reja janë 2 Kumanov 3 në Tetovë dhe 2 në Kocan. Një pacient nga Struga ka humbur betejën me virusin corona dhe është rasti i vetëm brenda 24 orët e fundit që ka ndëruar jetë. Numri i përgjithshëm i të sëmurëve me koronavirus në vendin tonë është 1231 nga 12 340 teste të bëra deri më tani.

 

Related posts

Multimiliarderi arab pa para! E dhuroi pasurinë për bamirësi

Televizioni Koha

Kundër virusit edhe me ekspozitë virtuale (FOTO)

Televizioni Koha

Arrestohet dileri i kokainës dhe heroinës në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Koha

Leave a Comment