SHBA, 53 mijë viktima nga COVID-19, 2 494 në 24 orët e fundit – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

SHBA, 53 mijë viktima nga COVID-19, 2 494 në 24 orët e fundit

Me 2 494 të vdekur të tjerë në 24 orë si pasojë e koronavirusit të ri, bilanci ditor në SHBA është regjistruar në rritje, njoftoi sot Universiteti Johns Hopkins.

Vendi, më i prekuri nga pandemia e COVID-1, numëron në total 53 511 të vdekur dhe ka regjistruar 936 293 të infektuar të konfirmuar që prej shfaqjes së sëmundjes, sipas numërimit të Universitetit të Baltimores.

Të premten, bilanci i të vdekurve, prej 1 258, ishte më i ulëti në rreth tre javë.

Related posts

Digjet një automjet në Kumanovë

Televizioni Koha

VMRO-DPMNE: Shifra e të vdekurve nga korona tejkalon 100 persona, ndërsa Zaevit i ngutet për zgjedhje

Televizioni Koha

Taravari priti në takim ambasadoren britanike Galloway

Televizioni Koha

Leave a Comment