SHBA-ja dhe BE-ja përsëri kërkojnë pezullimin e taksës – Tv Koha
Auto Tach Gatojca Horoskopi Kuriozitetet Shendetësi Showbizi Sport

SHBA-ja dhe BE-ja përsëri kërkojnë pezullimin e taksës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po insistojnë se Kosova duhet ta heqë taksën ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Madje zyrtarë të Bashkimit Evropian kanë deklaruar se do ta thërrasin një takim të nivelit të lartë sapo Serbia dhe Kosova të bien dakord për datën, agjendën dhe formatin e bisedimeve”.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Bashkimi Evropian (BE) edhe një herë kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që ta pezullojë taksën ndaj mallrave serbe dhe boshnjake, në mënyrë që, siç kanë thënë ata, të vazhdojë dialogu në Bruksel.

Madje zyrtarë të Bashkimit Evropian kanë deklaruar se do ta thërrasin një takim të nivelit të lartë sapo Serbia dhe Kosova të bien dakord për datën, agjendën dhe formatin e bisedimeve.

Related posts

Amir Rahmani zbarkon në Napoli për testet mjekësore

Televizioni Koha

Qeveria shpërblen Shkëndijën më shumë se sa Vardarin

Televizioni Koha

Maqedoni, 13 të sëmurë nga fruthi, një fëmijë dhe një i rritur në gjendje të rëndë

Televizioni Koha

Leave a Comment